Centralway Holding investoval v ČR do dalších projektů

Události (David Kozák, 9. února 2006)
Společnosti H1.cz a Jyxo se staly dalšími českými internetovými projekty, do nichž vstoupila švýcarská investiční společnost Centralway Holding.

Švýcarská investiční skupina Centralway Holding na začátku února oznámila, že vstoupila do českých společností Jyxo a H1.cz. Skupina českých firem, které Centralway Holding vlastní, se tak rozšířila na čtyři. Dosud firma vlastnila podíly ve společnostech Invia.cz a Auto.cz. "Důvodem vstupu investičního holdingu je dosažení synergického efektu v rámci celého portfolia Centralway a zároveň možnost dalšího rozvoje obou společností na českém i evropském internetovém trhu," píše se v tiskové zprávě, kterou investiční skupina při příležitosti akvizice uveřejnila.

"Portfolio Centralway obsahuje společnosti zejména z oblasti internetového podnikání, proto očekáváme, že vstup do projektů Jyxo a H1.cz bude mít pozitivní vliv na všechny společnosti z mezinárodní rodiny Centralway. Jyxo a H1.cz zároveň dostanou šanci působit v dalších regionech," řekl Aleš Ptáčník Central Europe CEO společnosti Centralway Holding AG.


Zatímco podíly skupiny Centralway Holding ve společnostech Invia.cz a Auto.cz jsou poměrně velké (Invia.cz - 51 %, Auto.cz - 34 %), nové akvizice tak velký podíl neznamenaly. Ve společnosti Jyxo získal holding 15% podíl (zbývající podíl zůstává v držení zakladatele společnosti Michala Illicha), ve společnosti H1.cz pak 10% podíl.

V obou případech je hlavním důvodem prodeje podílu snaha využít znalosti a zkušenosti holdingu při expanzi do zahraničí, resp. při spolupráci se zahraničními zákazníky a samozřejmě také možnost spolupráce s dalšími společnostmi skupiny, a to jak v České republice, tak v zahraničí.

Události | Marketing a média | Projekty a investice | Technologie | Trendy a čísla | Lidé a akce | Know how