Dvě horké internetové novinky i pro "kamenné" podnikatele

Projekty a investice (David Kozák, 18. května 2004)
V posledních dnech bylo oznámeno spuštění dvou nových projektů zaměřených výhradně na podnikatelskou veřejnost. V obou případech přitom platí, že nejsou určeny jen a pouze internetovým podnikatelům. Právě naopak - hlavní cílovou skupinou jsou podnikatelé klasičtí, tak zvaní "kameňáci".

INFOKlub

Institut Svazu průmyslu ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR připravují spuštění internetového portálu INFOKlub. Portálu, který by měl podnikatelské sféře přinášet informace, jež by usnadnily komunikaci firem a podnikatelů s institucemi veřejné správy, školami a dalšími subjekty.

Zdrojem informací pro INFOKlub mají být jak instituce z České republiky tak z Evropské unie. Návštěvníkům by tak měl být k dispozici vskutku bohatý zdroj informací a znalostí.

Jak je uvedeno na webu INFOKlub, služby budou rozděleny do šesti základních sekcí:

Denní aktuality, pravidelné průzkumy a ankety
Kalendář významných událostí z vybraných oborů
Manažerská setkávání
On-line poradenství pro vybrané obory
On-line diskuse s volným a se specificky oborovým zadáním
Mezinárodní diskusní kluby, Evropské informační dny

V první fázi se přitom předpokládá realizace čtyř klubů se zaměřením na:

Ekonomiku
Právo
Rozvoj lidských zdrojů
Životní prostředí

Počet klubů by se však měl dále zvyšovat a na "pořad dne" by se tak měla dostat například energetika, doprava nebo obchod.

"INFOKlub je jedním z nástrojů realizace projektu EURO 3000," píše se na webu. Cílem projektu EURO 3000 je zvýšení konkurenceschopnosti domácích firem na sjednoceném evropském trhu. Oficiálními poradci projektu EURO 3000 jsou poradenská firma Ernst & Young, právní kancelář Linklaters a společnosti CERT a CEMC.


Verejna-soutez.cz

Dalším novým internetovým projektem zaměřeným na podnikatele je portál Verejna-soutez.cz. Na jeho realizaci se podílely společnosti Tender Service a Economia OnLine ve spolupráci s Obchodním věstníkem.

Jak už z názvu serveru tak trochu vyplývá, je zaměřen na veřejné zakázky. Databáze obsahuje seznam aktuálních výběrových řízení pořádaných nejen u nás, ale také na Slovensku a především v zemích Evropské unie. Podle toho, co je na serveru uvedeno, by měla databáze obsahovat skutečně všechna výběrová řízení.

Jak server Verejna-soutez.cz funguje? Jednoduše - firma či podnikatel si zadá profil (či více profilů) podle něhož budou vybírána výběrová řízení, která odpovídají zadaným kritériím. Na tyto potenciální zakázky pak bude e-mailem upozorněn.

Služba sice není zadarmo, ale ceny předplatného nejsou nijak vysoké a má-li podnikatelský subjekt skutečně zájem být informován o potenciálních zakázkách, určitě se mu tato investice vyplatí.

Události | Marketing a média | Projekty a investice | Technologie | Trendy a čísla | Lidé a akce | Know how