Zoner zaregistroval více než 50 domén .eu

Události (David Kozák, 28. března 2006)
Poslední březnový víkend byl velice plodný pro zákazníky společnosti ZONER software, kteří jejím prostřednictvím žádali o registraci domény .EU. V tomto období jich totiž bylo aktivováno více než padesát.

Více než padesát nových domén v top level doméně .EU bylo aktivováno v průběhu posledního březnového víkendu pro klienty společnosti ZONER software. Zatímco od 3. března, kdy firma registrovala první doménu apetit.eu došlo k aktivaci pouhých dvou dalších domén, o víkendu od 25. do 26. března se počet registrovaných domén rychle zvýšil.

Hlavním důvodem prodlevy mezi okamžikem spuštěním registrace domén .EU a aktivací většího počtu domén pro zákazníky ZONERu je poměrně velká složitost registračního procesu.

"Celý registrační proces, rozdělený na několik fází, má svá pravidla. Jedním z pravidel sunrise period je i 40-ti denní 'neaktivní' období, které nastává po schválení nároku na doménové jméno. V tomto období mohou neúspěšní uchazeči podat protest a pokusit se v právním řízení získat doménu ve svůj prospěch. Pokud však žádný protest během 40 dnů podán není, nic nebrání sdružení EURid k aktivaci domény," píše se v tiskové zprávě společnosti.

Nyní se situace zřejmě změní. Otázkou ale zůstává, zda zájem o domény .EU bude takový, jaký se původně očekával. Vývoj tomu - alespoň prozatím - příliš neodpovídá.

Události | Marketing a média | Projekty a investice | Technologie | Trendy a čísla | Lidé a akce | Know how